Fan news - email

Od další naší věrné čtenářky Renaty H. jsme 5.5.2013 obdrželi moc pěkný email: "Dobrý den. Jsem věrná čtenářka vašeho webu, líbí se mi ze všech nejvíce! A proto jsem se chtěla zeptat, zda ještě křečky chováte, pač už zde nedáváte tolik příspěvků jako dříve :-(. Poslední příspěvek je, že váš TYDÝT zemřel... Je mi to opravdu líto, ale jen jsem se chtěla zeptat, zda budete v chovu a psaní na web pokračovat. Děkuji vám mnohokrát za odpověď, cením si toho."

Děkujeme moc za opravdu krásné řádky. S potěšením můžeme oznámit, že už skoro 3 týdny od 17.04. u nás bydlí dvě nové 6-týdenní křečice :-). Částečně jsme upravili původní klec, která  už měla ve špatném stavu některé dřevěné cestičky. Křečice se v ní rychle zabydlely a pěkně za ten relativně krátký čas dospělácky dotostly a (jedna víc a druhá míň) ztloustly, a tak to zase je KNEDLA & NUDLA :-). Otázkou zůstává, jak dlouho spolu v jedné kleci vydrží, mají v ní i dva domečky, jedno hlavní a dvě vedlejší krmítka a zavěšenou tyčinku, ale to ukáže čas. Kdyby to jako v minulosti nešlo, v záloze máme samozřejmě druhou klec. Křečice jsou od začátku velmi ochočené a přítulné. Občas je necháváme proběhnout v obýváku po koberci pod stolkem v ohraničeném prostoru. Ten jsme nechali předloni vyrobit z překližky formou leporela, tedy 15 dílů velikosti 50*20cm spojených pevnou kobercovou izolepou. Už pár dní se chystáme na velkou úvodní foto a video dokumentaci nových obyvatel našeho bytu, a tak se ji budeme snažit co nejdříve zrealizovat, abychom zachytili jako domací leporelo výběh, tak venkovní výběh před domem mezi jarními kytičkami :-)

Pokud máte, nadšení chovatelé, zájem přispět nějakou zajímavostí z vašeho křeččího chovu, rádi se veřejně podělíme o vaše zkušenosti včetně fotek či video spotů, posílat můžete na náš email krecek@bubik.cz...:-)