Křečice NUDLA

Křečice NUDLA se narodila 24.4.2006 a opustila nás 10.4.2008. Dožila se 717 dní (1 rok a 11 měsíců).

Po dlouhé době jsme se rozhodli, že dost bylo námi chovaných samečků a v pondělí 15.05.2006 jsme pořídili dvě samičky sestry, prý se v kleci lépe snesou. Tím jsme si sice nebyli až tak jistí, ale za pokus to určitě stálo. Jedna křečice pořád zůstávala taková hubená a tak vzniklojejí jméno NUDLA. Postupem času se druhá křečice začala zakulacovat, což bylo dáno především velkým apetitem - kdykoliv slyšela, že se plní miska jídlem, hned musela být u toho. A tak jí bylo přiděleno jméno KNEDLA.

Obě křečice se měly celkem rády, spolu jedly, spaly a také se škádlily. Zanedlouho poté jsme však zjistili, že Nudla dokousala Knedlu kolem uší až do krve, ten den nad ránem se u toho pískavého vřískotu skutečně skoro nedalo spát. Ráno jsme posoudili situaci, domluvili Nudle (důtka s výstrahou) a rozhodli se křečice ještě nechat spolu do dalšího velkého konfliktu. Ten nastal za dva dny, 15.8.2006 ráno. Nudla byla bez milosti přestěhována do samostatné klece a Knedla si konečně mohla odpočinout a žít si po svém bez omezení.

Postupem času se však situace trochu změnila. Nudla by se měla jmenovat Knedla a Knedla zase Nudla. Nudla nám totiž ztloustla neboli „zknedlíkovatěla“ a nechá se bez problémů chytit. Proto ji častěji pouštíme na větší špacíry po gauči a koberci v obýváku. Je, alespoň zatím, velmi hodná a přítulná.

Jako všichni naši křečci, i ona má ráda tradiční sýr eidam. Křeččí semínkové tyčinky ji moc nenadchly, raději vždy důkladně vyluxuje krmítko.

Bydlí v kleci po křečkovi Vypínač, jejíž součástí je od začátku domeček ve tvaru jahody. Poněvadž je nízký a východ má i zvrchu, když z něj křeček leze ven, je na tuto dvojku nejhezčí a nejsrandovnější pohled.

Jelikož už nemáme tolik času na výuku předmětu „Orientační běh křečka v bludišti“, zřejmě proto si ani tato křečice i její sestra nezvykly na bludiště tak jako speciálně vycvičené televizní hvězdy VELKEJ ŠMEJD a MALEJ ŠMEJD.

Nudla na procházce po cestičkách v kleci. Jdu trochu ohoblovat novou tyčinku. Nefoťte mě furt, už mě to nebaví a chci po jídle klid. Trošku sice drobím, ale až ten ořech naškraním, vyluxuju i drobečky.
Vzali mě z klece na procházku a dokonce jsem dostala lískový oříšek. Veselé vánoce a šťastný nový rok 2007 vám i všem křečkům přeje NUDLA! Musím taky ochutnat čerstvé vánoční cuktorví, ty barvičky..... Chvilku poté, co jsme do klece pověsili tyčinku, ji šla Nudla hned okoštovat, vypadá spokojeně...
Kdopak mě to budí, že musím ven z mé oblíbené jahody? Dnes jsem se pěkně proběhla v bludišti. Ještě, že si pamatuju cestu ven. Ideální přepravní futrál, do kterého se my šmejdi akorát vlezeme. Koukám, že koukáte, jak na vás koukám.
Čuchám čuchám křečkovinu. Nechce se mi zas kdesi natahovat pro kolečka, tak na ně zkouším jít shora.