Křečice KNEDLA

Křečice KNEDLA se narodila 24.4.2006 a opustila nás 24.3.2007. Dožila se 334 dní (11 měsíců).

Po dlouhé době jsme se rozhodli, že dost bylo námi chovaných samečků a v pondělí 15.05.2006 jsme pořídili dvě samičky, prý se v kleci lépe snesou. Tím jsme si sice nebyli až tak jistí, ale za pokus to určitě stálo. Postupem času se jedna křečice začala zakulacovat, což bylo dáno především velkým apetitem - kdykoliv slyšela, že se plní miska jídlem, hned musela být u toho - a tak vzniklo její jméno KNEDLA. Naopak její sestra pořád zůstávala taková hubená a tak jí bylo přiděleno jméno NUDLA.

Obě křečice se měly celkem rády, spolu jedly, spaly a také se škádlily. Zanedlouho poté jsme však zjistili, že Nudla dokousala Knedlu kolem uší až do krve, ten den nad ránem se u toho pískavého vřískotu skutečně skoro nedalo spát. Ráno jsme posoudili situaci, domluvili Nudle (důtka s výstrahou) a rozhodli se křečice ještě nechat spolu do dalšího konfliktu. Ten nastal za dva dny, 15.08.2006 ráno. Nudla byla bez milosti přestěhována do samostatné klece a Knedla si konečně mohla odpočinout a žít si po svém bez omezení.

Postupem času se však situace trochu změnila. Knedla by se měla jmenovat Nudla a Nudla zase Knedla. Knedla nám totiž zhubla, pozbyla tedy základní „knedlíkové“ vlastnosti :-). Je plachá a rychlá, nenechá se jen tak chytit. Toť otázka, zda je to tím, že už se nemusí namáhat utlačováním spolubydlící nebo třeba tím, že jsme na ni byli díky tomu přísnější.

Jako všichni naši křečci, i ona má ráda tradiční sýr eidam. Krom něj ráda baští zapečená semínka z celozrnného pečiva. Další zalíbení si našla v okusování křeččích semínkových tyčinek pověšených výše ve volném prostoru klece tak, aby ji přitom vždy udolala gravitace :-). Tento sport ve výškách ji asi občas dokáže dost naštvat, protože jakmile sebou praští do pilin, otřepe se a hned zas peláší dokonat své rozkousané dílo.

Oblíbila si v kleci dva pelíšky, jeden tradiční v domečku a druhý v rožku pod kolotočem. Domeček asi využívá na dlouhý pohodlný spánek a rožek na lehké dřímání. Nedávno se nám ve zverimexu poštěstilo a pořídili jsme krásný nový keramický domek alá Flinstones (dle originálu obydlí rodinky Flinstonesů).

Jelikož už nemáme tolik času na výuku předmětu „Orientační běh křečka v bludišti“, zřejmě proto si ani tato křečice i její sestra nezvykly na bludiště tak jako speciálně vycvičené televizní hvězdy VELKEJ ŠMEJD a MALEJ ŠMEJD.

Do plyšové zvířecí sbírky nám přibyl nový malý medvěd a takže přichází první seznamka. Knedla vedle knedly (houskového knedlíku) Šťastný nový rok 2007 přeje vám a všem křečkům KNEDLA! Táhne mi sem dveřma a okny, tak jsem si to tu trochu vystlala. Pokud se sem vlezete, pojďte dál...
Strašně ráda okusuju zavěšené dobroty, akorát se musím taky zavěsit, abych ukousla aspoň nějakej kousek. Co tak koukáte? To jste nikdy neviděli křečka při svačině? Po běhání v kolotoči je třeba nějakej ten odpočinek a lezu dolů do domečku, dobrou noc! Konečně můžu i do kolotoče. Nudla se odstěhovala do druhé klece a tak už můžu běhat o sto šest. Teď už jen, aby se mi brzo zahojila ouška a budu spokojená.
...a vznik jména KNEDLA je okamžitě patrný :-) Knedla už našla i nepodstatnější součást výbavy - krmítko, a plné :-) Knedla na prvním průzkumu v nové kleci. Zpočátku se cestičky zdají být složité, ale časem je jich spíš zas málo. Když se obě sestry křečice nastěhovaly do nového domečku, byly ještě malé a nemohly čučet z horní škvíry pod střechou. Časem škvíru pouzívaly jako další vchod.