Křeček MALEJ ŠMEJD

Křeček MALEJ ŠMEJD se narodil 23.2.2002 a opustil nás 19.2.2004. Dožil se 726 dní (1 rok a 12 měsíců).

Naše v pořadí 2. generace dvou křečků sourozenců, jedním z nich je MALEJ ŠMEJD, brácha Velkýho Šmejda. Zpočátku také bydleli spolu v jedné kleci, ale časem se to opět neosvědčilo. U těchto dvou Šmejdů jsme poprvé otestovali nový nápad - čerstvě vyrobenou první část LABYRINTU z papírových trubek od toaleťáku. Po čase jsme vyrobili i druhou část, kterou jsme nechali křečkama v postupných etapách výroby průběžně testovat. Labyrint se jim strašně moc líbí. Pouštíme je minimálně na hodinu do prostoru ložnice (nemají za co zalézt, protože tři škvíry za skříněmi jsou ucpané a postel je na 20 cm vysokých nohách), kde samozřejmě nechybí labyrint jako jejich skrýš. Střídavě běhají po pokoji jak torpéda a probíhají labyrintem. Ukázku skupiny snímků obou Šmejdů, jak běhají labyrintem, najdete v druhé části sekce Velkýho Šmejda.

Jméno Malej a Velkej Šmejd vzniklo dle chování a veškerých projevů těchto dvou křečků. Jsou to prostě oba Šmejdi, protože furt všude šmejdí. Není to myšleno hanlivě, máme je oba moc rádi.

Ani jeden ze Šmejdů zatím nenašel zalíbení v papání, které miloval VYPÍNAČ. U Šmejdů jsme ale poprvé vyzkoušeli stravu v podobě celého neoloupaného burského ořechu. Dokážou ho velmi rychle rozlousknout a sešrotovat jeho obsah.

Začátkem 8. týdne 2004 začal být Malej Šmejd často apatický k okolí nebo se nervózně procházel pilinama, ve středu ráno již zcela ignoroval vše, při návštěvě veterináře byl diagnostikován nádor v bříšku s nulovou šancí přežití. Chtěli jsme, aby se netrápil. 19.2.2004 kolem oběda nás tedy Malej Šmejd opustil. Byly mu téměř dva roky. Nyní doma nemáme žádného křečíka a dvě volné klece :-(.

Tahle sýrová nudle se mi dobře ruluje do škraně Co mě to tu pořád pronásleduje? Ranní proběhnutí po peřině. To mi to sluší na vyhřívané přenosce.
Už se mi práší od tlapek... Příprava na závod v kolotoči. V nejvyšší patře klece. Nezdržujte mě, musím ještě honem něco stihnout.
Občas se musím protáhnout. Malá procházka po snídani. Ještě že jsem včera rozkousal ten držák a dobrota mi spadla vedle domečku, snídaně na dosah tlapky :-) Po opuštění jahody.
Tak jo no, už lezu... Nefoťte me furt! Pomalinku, ale jistě se probouzím... Čerstvě po probuzení. Keramická jahoda byla nejoblíbenější odpočinkové místo Malýho Šmejda.