Křeček VYPÍNAČ

Křeček VYPÍNAČ se narodil 17.1.2000 a opustil nás 9.11.2002. Dožil se 1027 dní (2 roky a 9 měsíců).

VYPÍNAČ byl náš nejoblíbenější křeček. Bohužel už není mezi námi. Ať je mu zem lehká :-(.

Hned od začátku bydlel v kleci spolu s BUŘTem. Společný domeček ale sdíleli pouze 3 týdny, protože mu Buřt dával dost velký kapky. Skončilo to tím, že jsme našli za ušima Vypínače asi 1 cm holou kůži bez chlupů. Zděsili jsme se "ááá sakra, Buřt depiloval Vypínače. Musí bydlet samostatně". Jelikož jsme ale neměli k dispozici druhou klec, museli jsme stávající Buřtovu klec rozdělit na dvě patra. Dole bydlel Buřt a nahoře Vypínač. Patro dělilo vstupní dvířka, kde byla širší skulinka mezi mřížkama. Takže nám Vypínač několikrát zdrhnul, než jsme ho vykrmili. Krom toho, že byl Vypínač hlavní zdrhač, byl v útlém mládí taky hlavní skokan. Když jsme si ho položili na ruku, Vypínač se proměnil v žabu a během sekundy byl v čudu. Klidně skákal z metrové výšky z ruky na zem. Byl strašně plachý, ale po čase se z něho stal klidný, nejhodnější, nejmilejší, a tak nejoblíbenější křeček.

Jméno Vypínač vzniklo následovně. Můj manžel jako dítě taky choval křečíka džungarského. Strašně rád mu dělal různé prolízačky a tunely, což mu vydrželo dodnes. Klec našich křečků by se dala kvalitou bydlení v člověčí perspektivě srovnat s pětihvězdičkovým hotelem. Samé cestičky, klouzačky, trubky, no prostě ráj. V létě 1999 jsme dělali rekonstrukci části bytu, z čehož mimo jiné zůstala jedna umělohmotná čtvercová krytka od vypínače světla. O pár měsíců později byla využita jako cestička či odpočinkové místečko v kleci. Jelikož čím dál častěji docházelo k bitkám mezi Buřtem a Vypínačem, Buřt vyhodil Vypínače z "jahodovýho" domečku a tak si musel Vypínač najít jiné místo na spinkání a odpočinek. Zbytek si už určitě domyslíte…:-). No a po pár týdnech rozděleného bydlení pod jednou střechou jsme pro Vypínače jako nejoblíbenějšího křečka pořídili novou lepší "vypínačovu klec". V ní se Vypínač dožil úctyhodných skoro 3 let. Opustil nás 9.11.2002.

Vypínač měl pestré složení svého papání. Měl moc rád neochucené pomazánkové máslo, různé jogurty a jogurtová mléka s příchutí, eidam sýr, který jsme mu vždy krájeli na úzké nudličky, které si velkou rychlostí dokázal narulovat do škraně.

Jednohubka s křečkem. Na špacíru v ložnici po zemi. Co je to? To jsem ještě neochutnal... To lisovaný srdíčko je skvělý, ale moc vysokoooo...
Sakra, proč se ty chleby dělají tak velký? Při průzkumu počítačových dílů. Tyčinky šrotuju moc rád, hlavně musí být extra křupavé. Zachycený top akrobatický kousek Vypínače, sekundu poté spadl dolů :-)
Dobrý den! Konečně jsem to kolečko chytil, je celkem dobré. Nějak mi ta dobrota pořád ujíždí. To mám jako sklouznout? A chytne mě dole někdo?
A hele, nějaká nová trubka... Sakra, asi si mi někde ztratilo krmítko. Díky chladiči s nápisem Tomato je tu konečně rozumná teplota. Fakt jsem to já, nepoznáváte mě?
Co tak koukáte, to jste nikdy neviděli křečka? Mňam, dobrá tyčinka... Vypínač na špacíru na kuchyňském stole