Křečice NUDLA II

Křečice NUDLA II se narodila 6.3.2007 a opustila nás 20.7.2009. Dožila se 866 dní (2 roky a 4 měsíce).

Stále jsme ještě malinko doufali, že bychom aspoň nějakou dvojici křečků mohli odchovat společně a se samičkama to prý jde trošku líp. Znovu jsme si ve zverimexu vybrali dvě ženský. Podle fotek to dokonce vypadá, že by mohly být velké kámošky, ale zanedlouho tomu tak nebylo. Opět se opakoval stejný scénář, NUDLA byla zlobivá a KNEDLA utlačovaná, a tak NUDLA putovala do spodní klece. V kolotoči jim to ale společně tak slušelo, jak vedle sebe odpočívaly a zahřívaly se, škoda...

NUDLA nám časem hodně zhubla, ale na jejím chování a šmejdění se to nijak neprojevovalo. Ba naopak byla velmi čiperná, ráda chodila na procházky a všechno zkoumala a ochutnávala. Tu kousek pečiva, tam nějaké to máslíčko, paprika, ředkvička, hrozny, prostě všechny tyhle dobrotky baští nejraději.  Nesmí je ale papat pořád, naši křečci samozřejmě stále dostávají zejména sypané krmivo, aby si na něm brousili zoubky. Šťavnaté delikatesy dostávajíjen po troškách a hlavně jen tolik, kolik sní a nenechají ležet v kleci.

K této generaci křečků bohužel nemáme zaarchivované žádné bližší informace o chovu a různých projevech jednotlivých šmějdů v jeho průběhu. Starý web neměl možnost jednoduché editace a na jeho rekonstrukci stále nebyl čas. Snažíme se ale o to na tom co nejdříve zapracovat a dosavadní web kompletně zrekonstruovat. Tak snad se brzy dočkáme, ať tu o šmejdech můžeme průběžně přidávat informace, které nám všem přinesou co největší užitek a zábavu.

Když už tu mám tolik dobrot, musím ochutnat i to listí, ať vím, na co se mám příště vrhnout. Ředkvičku zas baštím, když mám chuť na slanější papání. Už se deru k červeným koulím - ředkvičkám. Tohle zeleny jsem ještě neviděla, hned to musím okoštovat.
Moc mi to šmakuje, zítra prosím další. A ještě tahle kulička hroznu je taky skvělá. Knedla se tatahuje za Nudlou a moje ruka pro jistotu na blízku případně zasahuje. Ochutnám i máslo, .... a docela to jde.
Křečice na sebe nedůvěřivě koukají, jsou spolu po delší době. Čerstvou papriku si dám moc ráda.