Křeček BUŘT

Křeček BUŘT se narodil 27.11.1999 a opustil nás 21.10.2001. Dožil se 693 dní (1 rok a 10 měsíců).

Náš první křečík džungarský. Pořídili jsme si jej po delší úvaze. Posledním rozhodujícím momentem bylo pořízení klece, kterou jsme dostali od známých. Domeček už tedy byl na světě a chyběl jen obyvatel. Ve zverimexu jsme chvíli koukali do terária s křečíkama a prodavačce jsme pak zaveleli "chtěli bychom samečka". Doma se zabydlel docela rychle. Z klece ani jednou neutekl. Choval se už od malička velmi přítulně, chycení, ani ruky se vůbec nebál. Jako každé jméno našeho křečka má svou pointu a jeho tvorba tak trvá nějakou dobu. Prostě podle toho, jak se křeček postupně projevuje. Jeho jméno BUŘT vzniklo tak, že nám křeček po čase začal kynout. Asi mu krmení chutnalo tak, že nám "zbuřtovatěl" :-).

Po pár týdnech jsme usoudili, že by mu mohlo být samotnému smutno a bez jakýchkoliv zkušeností jsme mu ve věku cca 2 měsíce pořídili kamaráda, samečka jménem VYPÍNAČ. Buřt s námi na světě nepobyl moc dlouho, pár měsíců před odchodem do křeččího nebe začal náhle hubnout a kousat. Po roce a 11 měsících života nás 21.10.2001 opustil.

Jídlo pořád nejde - asi si to budu muset zařídit sám. Nevíte, kde je nejbližší špajz? Pusťte mě ven nebo sem dejte nějaký to slunečnicový semínko! Na průzkumu klece - toto je naše první klec, původně po nějakém opeřenci. Její nevýhodou byly jen jedny dvířka a složité manipulace s podlahou klece při čistění. Na průzkumu klece...
Na průzkumu klece - toto je naše první klec, původně po nějakém opeřenci. Její nevýhodou byly jen Rychlá očista. Buřt při pohledu do foťáku. Nejstarší fotka křečka.